Sağlık

Bursa depremzedelere sağlık hizmeti götürüyor

BURSA (İGFA) –Hatay’da Türkiye’nin dört bir yanından yardım dağıtma, kesintili yaşam alanları oluşturma ve portatif tuvaletler kurma misyonunu üstlenen Bursa Büyükşehir Belediyesi, afetzedelerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Depremlerde evi ağır hasar gören ve evden çıkarken ayağından yaralanan 59 yaşındaki kalp hastası Vahide Tekin’in yakınları, ‘Bursa Büyükşehir Belediyesi ekiplerine ulaşarak’ sağlık hizmetlerine destek istedi. Bunun üzerine Antakya’da bulunan Büyükşehir Yatılı Hasta Bakım Merkezi’ne bağlı gruplar, ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Avsuyu Mahallesi’ne hareket etti. Ablasının evinin bahçesine kurdukları çadırda yaşayan Vahide Tekin’e ulaşan ekipler, gerekli müdahaleyi yaptı.

Merkeze uzak oldukları için tedavisini alamadığını söyleyen Vahide Tekin, “Deprem anında evden çıkarken kırık camlara bastım. Ayağımda büyük kesikler oluştu. Evimiz ağır hasar gördüğü için ablamla birlikte yaşamak için Avsuyu’na geldim. Burada da ayaklarımı ancak bir kez giydirebildim ve o da ilk gündü. Ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri geldi. Çok teşekkür ederim” dedi.

Tedavinin ardından ekipler, Vahide Tekin’in ihtiyacı olan ilaçları teslim ederek merkeze döndü.

oguzeli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu