Teknoloji

PlayStation 5 Pro Hakkında Heyecanlandıran Detaylar Ortaya Çıktı

2020 yılında piyasaya çıkan PlayStation 5, artık pek çoğumuzun sahip olduğu bir konsol değil. Henüz deneyimlememişken, PlayStation 5 Pro Hakkında yeni ve heyecan verici detaylar sızdırıldı. Tabii ki, bilgiler herhangi bir resmi kaynak tarafından doğrulanmadı.

PlayStation 4 2013 yılında piyasaya çıktı. PlayStation 4 Pro ondan. 3 yıl sonra2016’da piyasaya sürüldü. Görünüşe göre Sony PlayStation 5 için de benzer bir takvimi takip etmeyi planlıyor..

‘Project Trinity’ olarak adlandırılan PlayStation 5 Pro’nun Kasım 2024’te geleceği iddia ediliyor.

Key To Gaming tarafından verilen bilgiler ışığında PlayStation 5 Pro’nun kod adı ‘ Trinity Projesi‘ ve 2022’nin başından beri geliştiriliyor. Kasım’da geliştirici kitleri dağıtılacakSöz konusu PlayStation 5 Pro’nun teknik detayları da ilgi çekici.

Söylentilere göre PlayStation 5 Pro 18.000 MT/s bellek ve 30 WGP( çalışma grubu işlemcisi ) bulunacak. Ek olarak, performans amaçları doğrultusunda PlayStation 5 Pro için saniye başına kare sayısı (saniye başına kare sayısı) iyileştirildi FPS) ve 4K çözünürlükte, 8K performans modunda daha iyi FPS kararlılığı performansı ve hızlandırılmış ışın izlemebulunur.

PlayStation 5 Pro için hedeflenen çıkış tarihi ise Kasım 2024 . Bu bilgiler doğruysa, cihazın tanıtımlarını önümüzdeki yılki büyük etkinliklerde görme ihtimalimiz yüksek. PlayStation 5 Pro’nun piyasaya sürülmesinden sonra Sony’nin PlayStation 6’yı geliştirmeye odaklanacağı söyleniyor.

karatayhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu